مینیمالیسم دیجیتال: گوشه‌ای خلوت در جهانی شلوغ

کتاب مینیمالیسم دیجیتال: گوشه‌ای خلوت در جهانی شلوغ

43,000 تومان

 

کال نیوپورت (Cal Newport) در سال 2016، مقاله‌ای از اندرو سالیوان مفسر و وبلاگ‌نویس مشهور با عنوان «من زمانی انسان بودم» در مجله‌ی نیویورک تایمز خواند. مقاله‌ای که عنوان فرعیِ آن هشدار دهنده بود: «بمبارانِ بی‌پایانِ اخبار و شایعات و عکس از ما دیوانگانی معتاد به دریافت اطلاعات ساخته. این اتفاق مرا نابود کرد و ممکن است با شما هم چنین کند.» این مقاله سبب شد تا نیوپورت به شکلی غیرمنتظره وارد دوره‌ا‌ی فشرده برای مطالعه و تحقیق درباره‌ی مزایا و خطراتِ زندگیِ مدرن شود و این بار کتابی در خصوص تاثیر تکنولوژی و شبکه‌های مجازی بر روند زندگی واقعی افراد بنویسد.

بدون شک شما با وجود زندگی در دنیای مدرن و استفاده از شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌هایی با طراحیِ‌های اعتیاد‌آورِ نیاز دارید تا با فلسفه‌ی استفاده از این فناوری‌ها آشنا شوید. هدفِ کتاب حاضر، شناساندن مینیمالیسمِ دیجیتال (digital minimalism: choosing a focused life in a noisy world) است که این شامل کاوشی دقیق‌تر درباره‌ی آنچه از شما می‌خواهد و علت نتیجه دهندگیِ آن است. در مرحله‌ی بعد در‌ صورت پذیرش این فلسفه، نحوه‌ی به کار‌گیریِ آن را به شما یاد می‌دهد.

برای رسیدن به این هدف، کتاب به دو بخش تقسیم شده است. در بخش نخست فلسفه‌ی زیربناییِ مینیمالیسمِ دیجیتال توضیح داده شده و بخش دومِ نگاهی دقیق‌تر به ایده‌هایی‌ست که به شما در پیش گرفتنِ سبکِ زندگی ساده و مینیمالیستی کمک می‌کنند.

در حقیقت کال نیوپورت با بررسی زندگی‌های مختلف روش‌های مرسوم مینیمالیست‌های دیجیتال و ایده‌های حمایت کننده‌ی آن‌ها را کشف می‌کند. او نشان می‌دهد که آن‌ها چطور با بازبینی شبکه‌های اجتماعی مجددا لذت‌های دنیای برون‌خط را پیدا کرده و از راه دوره‌های منظم خلوت‌گزینی، دوباره ارتباط با خودِ درونی‌شان را می‌سازند. همچنین در آخر راهبردهایی را به شما آموزش می‌دهد تا بتوانید این روش‌ها را در زندگی خود به کار برید.

هدف نهایی نیوپورت در این کتاب گفتن این نکته است که فناوری نه خوب است و نه بد، مهم این است که بتوانید از آن در راه اهداف و ارزش‌هایتان استفاده کنید و اجازه ندهید فناوری از شما استفاده کند.

توضیحات پشت جلد:

طرفداران مینیمالیسم دیجیتال افرادی هستند آرام و شاد که بدون چک کردن مداوم تلفن همراه، با ما به گرمی معاشرت می‌کنند، کتاب‌های خوب می‌خوانند و یا در اوقات فراغت سرگرم کارهای مهارتی و فنی می‌شوند. از اخبار و وقایع روز آگاه‌اند، اما در آن‌ها غرق نمی‌شوند. هراسی ندارند که مبادا فرصتی را از دست داده باشند، زیرا به خوبی می‌دانند چه فعالیت‌هایی به زندگی معنا می‌بخشد و رضایت‌خاطرشان را فراهم می‌آورد.
نیوپورت نشان می‌دهد که چگونه دربارۀ استفاده از رسانه‌های اجتماعی تجدیدنظر کنیم، مجدداً لذت‌های دنیای آفلاین را کشف کنیم و با اختصاص دوره‌های خلوت‌گزینی، با نیروی قدرتمند درونمان ارتباط برقرار کنیم.


ناشر: خوب
مولف: کال نیوپورت
مترجم: زهرا حسینیان
رقعی، شمیز
240 صفحه
(جنبه های اجتماعی تکنولوژی اطلاعات،نوآوری،اینترنت،اعتیاد)

 

کد کتاب: 94989

ناشر: خوب

وضعیت : موجود

شابک:

وزن:

تعداد صفحات:

جلد:

نویسنده:

چاپ:

مترجم:

محصولات مشابه

مصائب بدن 50,000 تومان

مصائب بدن

تست 200 تومان

تست