معنای زندگی اثر آلن دوباتن (از مجموعه‌ی مکتب زندگی)

کتاب معنای زندگی اثر آلن دوباتن (از مجموعه‌ی مکتب زندگی)

30,000 تومان

 

هیچ ممنوعیت و محدودیتی برای درک این موضوع و جست‌وجوی ما مقبول، پذیرفتنی و شایسته نبوده و نخواهد بود.
زندگی معنادار می‌تواند ساختاری بی‌نهایت ساده داشته باشد و مهم‌تر اینکه، دریافت تعریفی درست از زندگی، می‌تواند موضوعی به کلی شخصی، کاملاً کاربردی و قابل استفاده، جذاب و آشنا باشد. این کتاب، راهنمایی برای دستیابی به این معنا و درک آن است.

قسمتی از کتاب معنای زندگی:
یکی از شگفت‌انگیزترین و به عبارت دیگر، یکی از پیچیده‌ترین وجوه و جنبه‌های عشق، آن است که نه فقط خواستار آن هستیم تا معشوق را به نحو احسن و به بهترین شکل خود تحسین کنیم، که این کار را از ته دل انجام می‌دهیم؛ بلکه با همین شدت و حدت و به همین قدرت، تمایل داریم که به‌طور فیزیکی هم او را از آنِ خود کنیم.

اما باید بدانیم تنها وقتی شروع به درک نقش روابط فیزیکی در عشق می‌کنیم تا بپذیریم که در حقیقت فقط خواهان تجربۀ رابطۀ فیزیکی آن نیستیم، بلکه به دنبال همۀ ابعاد آن در زندگی و آیندل روابط خود می‌باشیم.

یکی از نکاتی که خانواده را اینقدر مهم و معنادار می‌کند آن است که خانواده مرکز قوم و خویش‌پرستی یا به عبارت دیگر، میعادگاه عشق و علاقه به خویشاوندان و اطرافیان است، بدون اینکه کسی از این کار شرمنده باشد. یعنی اظهار دوستی و محبت جانانه و البته بسیار راحت به نزدیکان خود و لذت بردن از خوشی این کارکرد اجتماعی.

ما در بعضی کنش‌های فرهنگی و آیین‌های خرده‌فرهنگی، عادت داریم که دربارۀ قوم و خویش‌پرستی، بد فکر کنیم و آن را زشت و زننده بدانیم. ما یاد گرفته‌ایم که جامعۀ خوب و البته ایده‌آل، جامعه‌ای است که در آن، مردن به دلیل استعدادها و توانایی‌های ذاتی خود پیشرفت کرده و تنها با توجه به نقایص و کمبودهای خود دچار پسرفت شوند و یا جایگاه خود را از دست بدهند و خانواده‌هایشان به صورت ناعادلانه و بدون توجه به شایستگی آنان، به آن‌ها موقعیت اجتماعی و البته پست و مقام ندهند یا به عبارتی بهتر، در مورد آنها پارتی‌بازی نکنند.

اما دست‌کم از نظر عاطفی، بیشتر ما این موضوع را واقعاً و از ته دل باور نداشته و به آن اعتقاد نداریم؛ یعنی در یک کلام: همۀ ما، کم و بیش، از نظر عاطفی و احساسی قوم و خویش‌پرستیم و امکان اینکه حق را از اطرافیان خود گرفته و به اجتماع بدهیم، در حد صفر است و موضوعی دور از ذهن و تقریباً غیرقابل تصور تلقی می‌گردد.

کد کتاب: 94980

ناشر:

وضعیت : موجود

شابک:

وزن:

تعداد صفحات:

جلد:

نویسنده:

چاپ:

مترجم:

محصولات مشابه

کارعمیق 45,000 تومان

کارعمیق

آزار كلامي 11,000 تومان

آزار كلامي

كتاب تست ها 43,900 تومان

كتاب تست ها

كتاب پرسش ها 25,900 تومان

كتاب پرسش ها

ادامه بده 19,500 تومان

ادامه بده

عامل جذب 38,000 تومان

عامل جذب

محدوديت صفر 39,000 تومان

محدوديت صفر

تاب آوري 29,500 تومان

تاب آوري