سپید آرام اثر مهسا حبیبیان

کتاب سپید آرام اثر مهسا حبیبیان

48,000 تومان افزودن به سبد خرید

 

زندگی زنان ایران در دهه های بیست و سی خورشیدی دچار تغییرات زیادی شد. ورود زنان به  محیط های اجتماعی به خصوص کار و دانشگاه باعث شد که آنان از انزوای خانگی به در آیند و در پی تجربه ی آموخته هایی از دنیای اطراف و جهان درونیشان باشند و عاقبت در مسیری متفاوت از مادرانشان قدم بگذارند."سپید آرام" داستان زندگی زنی به نام ماهرخ، از نوجوانی تا میانسالی است که در شهر کویری کوچکی با حداقل امکانات زندگی می کند، اما همواره در پی شناخت خود و دنیای اطرافش برای بهتر بودن و بهتر شدن به دنبال مسیر هایی می گردد تا بتواند به تجربه ی احساسات و موفقیت هایی که همواره زنان شهرش از آن منع شده اند، دست پیدا کند. او عاقبت موفق می شود از جایگاه یک دختر کارگر در شهری کوچک، خود را به موقعیت اجتماعی مطلوبی در پایتخت برساند اما در می یابد که یکی از دلایل مهم موفقیتش همراهی مردانی در کنارش بوده است که به او انگیزه داده اند و او را تحسین کرده اند. ماهرخ همواره آرزو می کند که ای کاش به اندازه ای که دختران و زنان جسور در کشورش زندگی می کردند، کاش مردانی در کنار زنان بودند که رها از بندهای کورکورانه به دختران، خواهران، همسران و مادرانشان کمک می کردند تا زیباتر، امن تر و جسورتر زندگی کنند.

از متن:
شرافت در عشق عبارتی است که شاید در کمتر داستان عاشقانه ای به آن پرداخته باشند اما در "سپید آرام" شخصیت های داستان با چالش هایی مواجه می شوند که تلاش می کنند همواره شرافت را در کنار عشق حفظ کنند. آن ها در کاوش های احساسی خود به این باور می رسند که شریف عشق ورزیدن به معنای گذشتن از خواسته ها و داشته های بسیاری است که می توانند به کمک آن با درونی آرام تر و وجدانی آسوده تر؛ دلداده و دلدار هم بمانند.
 آن ها از رخدادهای تلخ و شیرین زندگیشان می آموزند که این گذشت و صبر زمانی ارزشمند می شود که به اصالت وجودی و آرامش درونی شان آسیبی وارد نشود. آن ها درک می کنند که شریف عشق ورزیدن به معنای سوختن و ساختن در احساسی یک سویه و یا تحمل رنج های بی شمار و بی هدف نیست بلکه رسیدن به بلوغ و نبوغی است که بتوانند به کمک آن به درک و پذیرش اصالت این احساس بی نظیر دست پیدا کنند، دوری از معشوق را بپذیرند و به زندگی عادی خود ادامه دهند اما برای همیشه عاشق بمانند.

سپید آرام
نویسنده: مهسا حبیبیان
انتشارات مروارید، چاپ اول 1398
297صفحه، رقعی ، شومیز

کد کتاب: 94921

ناشر: مروارید

وضعیت : موجود

شابک:

وزن:

تعداد صفحات:

جلد:

نویسنده:

چاپ:

مترجم:

محصولات مشابه

هیچ دوستی به‌جز کوهستان 43,000 تومان 40,000 تومان

هیچ دوستی به‌جز کوهستان

دوباره از همان خیابان‌ها 29,500 تومان 28,000 تومان

دوباره از همان خیابان‌ها

بیرون در 25,000 تومان

بیرون در

آواز قو 83,000 تومان

آواز قو

ص خ و ر 45,000 تومان

ص خ و ر

پنج داستان 10,000 تومان

پنج داستان

ابژه لاو 22,000 تومان

ابژه لاو