تمایلات جنسی انسان

کتاب تمایلات جنسی انسان

30,000 تومان

 

بررسی و مطالعه‌ی رفتارها و تمایلاتِ جنسی انسان، همواره یکی از بحث‌انگیزترین مباحث عمده در روان‌شناسی و روان‌پزشکی بوده است. با نگرشی به تمایلاتِ جنسیِ بهنجار و نابهنجارِ انسان، بررسی رفتارها و اختلال‌های جنسی زنان و مردان یکی از اختلال‌های روانی در روان‌شناسی و روان‌پزشکی بوده که از دیرباز تاکنون، از دیدگاه‌های گوناگون مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته است.

شناخت رفتار جنسی و گوناگونی‌های آن، یکی از حوزه‌های بحث‌برانگیز و درعین‌حال جالب توجه در بین روان‌شناسان، روان‌پزشکان، درمانگران جنسی، رفتارشناسان، متخصصان علوم رفتاری، آسیب‌شناسان روانی و اجتماعی، مددکاران اجتماعی و در یک کلام شاید همه‌ی اقشار جامعه، از گذشته تا امروز، بوده و روزبه‌روز بر روند فراگیری و آموزش آن تأکید می‌شود.

پیشرفت علوم زیستی، روانی و رفتاری در عصر کنونی موجب شده است تا امروزه بتوانیم از موضوع جنسیت و زمینه‌های مرتبط با آن، با دقت و صراحت بیشتری سخن بگوییم و به یاری یافته‌های پژوهشی گوناگون و مستدل، با شناخت، بینش و آگاهی گسترده‌تری درباره‌ی این بُعد از رفتار پیچیده‌ی آدمی به بحث بنشینیم.

قسمتی از کتاب تمایلات جنسی انسان:

هنگامی‌که مرد خشمگین می‌شود، مقدار زیادی بدن او هورمون آدرنالین ترشح می‌کند. این بخشی از برانگیختگی جنسی است که انسان اولیه برای واکنش ستیزگریز و روبه‌رو شدن با حیوانات وحشی به آن نیاز داشت. اما امروزه ما در جامعه‌ی مدنی زندگی می‌کنیم و مردم انتظار دارند که خلق‌و‌خوی خوبی از خودمان داشته باشیم و به‌طور شدید از خودمان عکس‌العمل نشان ندهیم. مهم نیست که چقدر هورمون آدرنالین وارد جریان خون می‌شود. من فکر می‌کنم به همان طریق که نشانه‌های قبل از قاعدگی اتفاق می‌افتد، همسر شما نیز می‌بایستی تعادل خود را حفظ کند و کاری مرتکب نشود که خلاف رویه‌ی متعادل باشد و همچنین خارج از اصول انسانی نبایستی عملی انجام بدهد که قابل قبول نباشد.

نشانه‌های قبل از قاعدگی، مشکل و چالش برخی از زنان است و شاید برای سایر زنان نگرانی و چالش به حساب نیاید! در زندگی خود فکر کنید، آیا شما تحت تأثیر علائم قبل از قاعدگی قرار می‌گیرید؟ اگر این‌طور نیست و علائم قبل از قاعدگی موضوعی مهم برای شما تلقی نمی‌شود، پس شما می‌توانید کنار همسرتان باشید و به او آرامش روحی، ذهنی و روانی بدهید. او در این مواقع به کمک شما بسیار نیاز دارد.

آیا فکر می‌کنید باید با مردم و اندیشه‌های آنان کنار بیایید؟! اگر این‌طور باشد چگونه موقعیت‌ها را تحت کنترل خود قرار داده و اجازه نمی‌دهید که این موضوع روی روابط عاطفی و زناشویی شما تأثیر بگذارد؟! پس اندکی بیشتر بیندیشید.

مشکلات بسیاری از افراد، هم زنان و هم مردان، قابل پیشگیری می‌باشند. اگر وضعیت قابل کنترل است، پس چرا بسیاری از مردان و زنان ترس از آزمایش‌های روزمره برای سلامتی خود دارند؟! چرا برای مردان و زنان این‌قدر مشکل است که رفتارهای پیشگیری برای سلامتی خودشان را انجام دهند.


ناشر: دنیس
مولف: ریچل فرابوتا و دیگران
مترجم: محمدرضا دژکام و دیگران
قطع: رقعی
نوع جلد: شمیز
تعداد صفحات: 176
شابک: 9786006212074

 

کد کتاب: 94994

ناشر:

وضعیت : موجود

شابک:

وزن:

تعداد صفحات:

جلد:

نویسنده:

چاپ:

مترجم:

محصولات مشابه

کارعمیق 45,000 تومان

کارعمیق

آزار كلامي 11,000 تومان

آزار كلامي

كتاب تست ها 43,900 تومان

كتاب تست ها

كتاب پرسش ها 25,900 تومان

كتاب پرسش ها

ادامه بده 19,500 تومان

ادامه بده

عامل جذب 38,000 تومان

عامل جذب

محدوديت صفر 39,000 تومان

محدوديت صفر

تاب آوري 29,500 تومان

تاب آوري